چوب پلاست

چوب پلاست (چوب پلاستیک)

چند سازه های چوب پلاستیک یا چوب پلاست که به اختصار “wpc” نامیده می شوند، گروه جدیدی از مواد هستند که در بسیاری کشورهای پیشرفته در حال تولید و گسترش هستند. چوب پلاست محصولی است بی نظیر در زمره مواد کامپوزیتی که از ترکیب الیاف یا پودر چوب با ترمو پلاستیک هایی مانند PVC ، پلی اتیلی و پلی پروپیلن به همراه مقدار کمی مواد افزودنی تولید می شود. این کامپوزیت ها  – چوب پلاست – در مقایسه با تاریخچه بلند دیگر محصولات چوبی مانند تخته سه لایه ،MDF ، چوب های فرآوری شده و غیره … محصول جدیدی به حساب می آید.

این کامپوزیت ها طی فرآیند اکستروژن به صورت پروفیل های توپر، توخالی یا تخته تولید می شوند. طبیعت و بافت چوبی به همراه دوام پلاستیک سبب شده است، محصولات چوب پلاستیکی در ایالات متحده، اروپا، چین و ژاپن به طور گسترده در بخش ساختمان سازی و صنایع دیگر مورد استفاده قرارگیرند، به گونه ای که اکنون به یک رقیب جدی برای چوب های فرآوری شده مانند ترمو وود برای مصارف فضای باز ساختمان، مبدل شده اند.

نکات کلی نصب چوب پلاست در نما:

  1. قبل از نصب چوب پلاست در نما حتما از تراز بودن زیرسازی اطمینان حاصل نمایید.
  2. حتماً قبل از نصب چوب پلاست روی پروفیل زیرسازی،از روکوب چوبی- چوب زیرسازی با حداقل ابعاد ۳۰*۴۰ میلی متر– استفاده شود.
  3. چوب پلاست ها را قبل از شروع عملیات نصب مطابق با نقشه  و زیرسازی آهنی  برش دهید.
  4. فواصل پیچ های نصب به زیرسازی چوب پلاستیک ، محور تا محور، حدود ۴۰ سانتی متر باشد، این فاصله در مورد کفپوش حدود ۳۰ سانتی متر است.
  5. فواصل پیچ های نصببه زیرسازی چوبی از سر چوب تا وسط اولین پیچ بین ۴ تا ۶ سانتیمتر باشد.
  6. پیچ برای نصب چوب پلاست های الواری یا دکینگ روی زیرسازی چوبی  باید از جنس گالوانیزه یا استیل باشد.
  7. در هر اتصال، نصب ۲ پیچ  به صورت متقارن به چوب زیرسازی توصیه می گردد.
  8. چوب پلاست در اثر افزایش درجه حرارت ابتدا در طول انبساط می یابد و اگر نتوانست، در عرض می تابد. لازم است که مطمئن شوید چوب پلاست ها، فضای مورد نیاز برای بازی در طول را داشته باشند. به عبارت دیگر در انتهای کار حداقل ۱۵ میلی متر فاصله با دیوار یا قسمت انتهایی کار وجود داشته باشد.

 

دانلود کاتالوگ چوب پلاست

دانلود جدول پروفیل های چوب پلاست